V drogériích se s touto ingrediencí můžeme setkat hlavně u asijských značek. Pokud bereme v potaz spoustu podivných východních tradic, rozhodně nás tento fakt nemůže překvapovat. Nás ovšem zajímá pouze to, zdali sliz opravdu funguje. Odpovědí je jasné ANO, jelikož obsahuje spoustu důležitých ingrediencí, které naší pokožce prospívají.
Jak se hlemýždí sliz získává?
Pro získání texturovaného gelového hlemýždího slizu se používají chovní hlemýždi, kteří se pěstují pouze pro kosmetické produkty. Sliz je produkován žlázami ve spodní části „nohy“ hlemýždě. Velmi důležité je, aby se hlemýždi jinak nezranili.
A jaké skrývá hlemýždí sliz kosmetické tajemství?
Mnohým lidem se hnusí myšlenka na to, že by si na svůj obličej nechali nanést sliz. Stačí ovšem několik publikací o pozitivních účincích hlemýždího slizu a mnoho z nich bude přesvědčeno, že je to jasným krokem kupředu, co se týče získání krásné a zdravé pokožky. Sliz má regenerační schopnosti, dokáže viditelně zlepšit stav kůže, jelikož obsahuje vysoký obsah vitaminů (A, C a E), alantoinu, glykolické kyseliny, elastinu a přírodních ingrediencí, které se nacházejí v lidské kůži (např. kolagen).
K čemu se sliz v kosmetice používá?
Popularita slizu se nepřihnala bezdůvodně. Stále častěji se začal sliz používat poslední dobou právě v japonských salónech. Na které problémy se kosmetické produkty s obsahem slizu zaměřují? Zde je osm nejhlavnějších účinků slizu:
- podporuje léčbu akné (a také dalších podobných onemocnění),
- zpomalujeproces stárnutí,
- hydratuje kůži
- snižujeviditelnost jizev a odbarvených částí pokožky,
- utahuje póry,
- má vlastnosti, díky kterým zpomaluje tvorbu vrásek,
- uklidňuje kůži.
Jak jste si přečetli, sliz je skvělou ingrediencí, která se stále častěji přidává do kosmetických přípravků.
Napsat komentář